Срібний чайник

Срібний чайник

СРІБНІ ЧАЙНИКИ ДЛЯ ЗАВАРЮВАННЯ

Паперовий чайний пакетик, керамічний келих та окріп - саме так готують чай більшість людей, адже стрімкий ритм життя змушує їх економити час. Однак справжній поціновувач, котрий бажає насолодитися ароматом, не поспішатиме, а для чаювання використає срібний чайник, в якому благородний смак розкривається з особливою яскравістю.


ЯК З'ЯВИВСЯ ЧАЙНИК ЗІ СРІБЛА

Початкові варіанти виготовлялися з глини та фарфору, метал прийшов їм на зміну набагато пізніше. Встановити точну дату появи срібних заварювальних чайників сьогодні неможливо, історичні літописи вказують і 15-е століття, і більш пізнє 17-е століття. Одне не викликає сумніву - гарний посуд був важливим елементом чаювання; тому заможні люди намагалися придбати цінні вироби як доказ фінансового благополуччя. В музейних колекціях зустрічаються срібні чайники, якими користувалися аристократи і заможні купці - це справжні шедеври, розкішно декоровані родовими монограмами та вензелями.


ПРАВИЛА ЗАВАРЮВАННЯ ЧАЮ

Чай - справжній дар природи, але повністю він розкриває свій вишуканий букет, якщо його заварювання відбувається без порушень чіткої послідовності процесу:

  • спочатку в чайник зі срібла потрібно помістити заварку, залити її невеликою кількістю киплячої води і залишити на 25-30 секунд;
  • після закінчення цього терміну окріп перелити в стакан, щоб і сама вода, і чай одну-дві хвилини «відпочили»;
  • повернути трохи охололої води в чайник (фанати смакових відтінків можуть додати улюблену траву - наприклад, м'яту або чебрець) і знову залити суміш окропом;
  • гарненько закутати срібний чайник, щоб рідина настоялась, набула насиченого кольору та тонкого аромату.

Перед тим, як розлити смачний напій по чашках, його потрібно перемішати (бажано срібною ложечкою) і зачекати п'ять хвилин, щоб чай збагатився іонами дорогоцінного металу.


ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА СРІБНИМ ЧАЙНИКОМ

  1. Столове срібло, в тому числі, чайники, вимагає турботи, адже свій елегантний вигляд воно зберігає тільки при ретельному догляді.
  2. Миються вироби теплою водою і щадними засобами; при митті не можна користуватися губками з грубого матеріалу, що залишає подряпини на гладкій поверхні.
  3. Після «водних процедур» прилади необхідно протерти насухо м'якою тканиною.
  4. Якщо чайник срібний, але оформлений позолотою або декором з кольорової емалі, його чищення повинно бути вкрай обережним. Категорично заборонено мити предмети сервіровки в посудомийних машинах!
  5. Плями, які з'явилися на срібному чайнику, краще видаляти спеціальними пастами, які не містять абразивних компонентів.

Зберігати подібні речі потрібно таким чином, щоб вони не стикувалися з іншими металевими предметами, були максимально захищені від сонячного світла і кисню. Для захисту й зберігання підійдуть лляні або бавовняні мішечки.


СРІБНИЙ НАБІР ДЛЯ ЧАЮВАННЯ

Розкішний срібний чайник приверне до себе загальну увагу, навіть якщо буде єдиною прикрасою столу. Але в поєднанні з цукорницею та виконаними в тому ж стилі чашечками і блюдцями складе на диво гармонійний ансамбль.

Для тих, хто дотримується чайної традиції та любить оточувати себе вишуканими аксесуарами, наш інтернет-магазин пропонує ефектні чайники зі срібла 925 проби. Моделі каталогу різняться за дизайном і обсягом, мають оформлені вигадливими візерунками ручки; кожен виріб виглядає витончено і э неповторно чарівним.

Ви можете за помірною ціною купити срібні заварювальні чайники - поодинокі або в наборі з іншими атрибутами сервіровки. Доставка здійснюється жителям Києва, Харкова та найвіддаленіших регіонів України.